libc 2.2.3 - en to sk translation catalogue (1131 entries)

en: 		Access Rights :
sk: 		Prístupové práva :

en: 		Attributes    :
sk: 		Atribúty         :

en: 	%s [-abkCLNTM][-Dname[=value]] [-i size] [-I [-K seconds]] [-Y path] infile
sk: 	%s [-abkCLNTM][-Dnázov[=hodnota]] [-i veľkosť] [-I [-K sekundy]] [-Y cesta] vst_súbor

en: 	%s [-c | -h | -l | -m | -t | -Sc | -Ss | -Sm] [-o outfile] [infile]
sk: 	%s [-c | -h | -l | -m | -t | -Sc | -Ss | -Sm] [-o výst_súbor] [vst_súbor]

en: 	%s [-n netid]* [-o outfile] [infile]
sk: 	%s [-n netid]* [-o výst_súbor] [vst_súbor]

en: 	%s [-s nettype]* [-o outfile] [infile]
sk: 	%s [-s nettype]* [-o výst_súbor] [vst_súbor]

en: 	Access rights:
sk: 	Prístupové práva:

en: 	Entry data of type %s
sk: 	Vstupné údaje typu %s

en: 	Name       : %s
sk: 	Názov         : %s

en: 	Public Key :
sk: 	Verejný kľúč  :

en: 	Type         : %s
sk: 	Typ             : %s

en: 	Universal addresses (%u)
sk: 	Univerzálne adresy (%u)

en: 	[%d]	Name          : %s
sk: 	[%d]	Názov            : %s

en: 	[%u] - [%u bytes]
sk: 	[%u] - [%u bajtov]

en: 
    %s cache:
    
    %15s  cache is enabled
    %15Zd  suggested size
    %15ld  seconds time to live for positive entries
    %15ld  seconds time to live for negative entries
    %15ld  cache hits on positive entries
    %15ld  cache hits on negative entries
    %15ld  cache misses on positive entries
    %15ld  cache misses on negative entries
    %15ld%% cache hit rate
    %15s  check /etc/%s for changes
sk: 
    %s cache:
    
    %15s  cache je povolená
    %15Zd  navrhovaná veľkosť
    %15ld  sekúnd životnosť pozitívnych záznamov
    %15ld  sekúnd životnosť negatívnych záznamov
    %15ld  úspechov cache pre pozitívne záznamy
    %15ld  úspechov cache pre negatívne záznamy
    %15ld  neúspechov cache pre pozitívne záznamy
    %15ld  neúspechov cache pre negatívne záznamy
    %15ld%% úspešnosť cache
    %15s  skontrolujte /etc/%s na zmeny

en: 
    Group Members :
sk: 
    Členovia skupín  :

en: 
    Time to Live  :
sk: 
    Životnosť        :

en:        rpcinfo -b prognum versnum
sk:        rpcinfo -b číslo_programu číslo_verzie

en:        rpcinfo -d prognum versnum
sk:        rpcinfo -d číslo_programu číslo_verzie

en:        rpcinfo -p [ host ]
sk:        rpcinfo -p [ počítač ]

en:        rpcinfo [ -n portnum ] -t host prognum [ versnum ]
sk:        rpcinfo [ -n číslo_portu ] -t počítač číslo_programu [ číslo_verzie ]

en:       no
sk:       nie

en:      yes
sk:      áno

en:     Data Length = %u
sk:     Dĺžka údajov = %u

en:     Explicit members:
sk:     Explicitní členovia:

en:     Explicit nonmembers:
sk:     Explicitní nečlenovia:

en:     Implicit members:
sk:     Implicitní členovia:

en:     Implicit nonmembers:
sk:     Implicitní nečlenovia:

en:     No explicit members
sk:     Žiadni explicitní členovia

en:     No explicit nonmembers
sk:     Žiadni explicitní nečlenovia

en:     No implicit members
sk:     Žiadni implicitní členovia

en:     No implicit nonmembers
sk:     Žiadni implicitní nečlenovia

en:     No recursive members
sk:     Žiadni rekurzívni členovia

en:     No recursive nonmembers
sk:     Žiadni rekurzívni nečlenovia

en:     Recursive members:
sk:     Rekurzívni členovia:

en:    program vers proto   port
sk:    program verz proto   port

en:   or:
sk:   alebo:

en:  (SKIPPED)
sk:  (VYNECHANÉ)

en:  (changed)
sk:  (zmenené)

en:  (rule from "%s", line %d)
sk:  (pravidlo z "%s", riadok %d)

en:  [OPTION...]
sk:  [VOĽBA...]

en: "%s", line %d: %s
sk: "%s", riadok %d: %s

en: "Zone %s" line and -l option are mutually exclusive
sk: Riadok "Zone %s" a voľba -l sa navzájom vylučujú

en: "Zone %s" line and -p option are mutually exclusive
sk: Riadok "Zone %s" a voľba -p sa navzájom vylučujú

en: "infile" is required for template generation flags.
sk: "vst_súbor" je vyžadovaný pri použití príznakov tvorby vzoru.

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
sk: %.*s: Parameter ARGP_HELP_FMT vyžaduje hodnotu

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
sk: %.*s: Neznámy parameter ARGP_HELP_FMT

en: %1$s: definition does not end with `END %1$s'
sk: %1$s: Definícia nekončí `END %1$s'

en: %d libs found in cache `%s'
sk: %d knižníc nájdených v cache `%s'

en: %s in ruleless zone
sk: %s v zóne bez pravidiel

en: %s is a 32 bit ELF file.
sk: %s je 32-bitový ELF súbor.

en: %s is a 64 bit ELF file.
sk: %s je 64-bitový ELF súbor.

en: %s is for unknown machine %d.
sk: %s je pre neznámy stroj %d.

en: %s is not a known library type
sk: %s nie je známy typ knižnice

en: %s is not a shared object file (Type: %d).
sk: %s nie je zdieľaný objektový súbor (Typ: %d).

en: %s is not a symbolic link
sk: %s nie je symbolický odkaz

en: %s is not an ELF file - it has the wrong magic bytes at the start.
sk: %s nie je ELF súbor - na začiatku obsahujé chybné magické bajty.

en: %s%s%s:%u: %s%sAssertion `%s' failed.
sk: %s%s%s:%u: %s%sPredpoklad `%s' nesplnený.

en: %s%s%s:%u: %s%sUnexpected error: %s.
sk: %s%s%s:%u: %s%sNeočakávaná chyba: %s.

en: %s%sUnknown signal %d
sk: %s%sNeznámy signál %d

en: %s: %d did not sign extend correctly
sk: %s: nesprávne rozšírenie znamienka pre %d

en: %s: <mb_cur_max> must be greater than <mb_cur_min>
sk: %s: <mb_cur_max> musí byť väčšie ako <mb_cur_min>

en: %s: C preprocessor failed with exit code %d
sk: %s: C preprocesor zlyhal s výstupným kódom %d

en: %s: C preprocessor failed with signal %d
sk: %s: C preprocesor zlyhal so signálom %d

en: %s: Can't create %s: %s
sk: %s: Nie je možné vytvoriť %s: %s

en: %s: Can't create directory %s: %s
sk: %s: Nie je možné vytvoriť adresár %s: %s

en: %s: Can't link from %s to %s: %s
sk: %s: Nie je možné vytvoriť prepojenie z %s na %s: %s

en: %s: Can't open %s: %s
sk: %s: Nie je možné otvoriť %s: %s

en: %s: Can't remove %s: %s
sk: %s: Nie je možné odstrániť %s: %s

en: %s: Can't unlink  %s: %s
sk: %s: Nie je možné zmazať %s: %s

en: %s: Error closing %s: %s
sk: %s: Chyba pri uzatváraní %s: %s

en: %s: Error reading %s
sk: %s: Chyba pri čítaní %s

en: %s: Error writing
sk: %s: Chyba pri zápise

en: %s: Error writing %s
sk: %s: Chyba pri zápise %s

en: %s: Leap line in non leap seconds file %s
sk: %s: Priestupný riadok v súbore nepriestupných sekúnd %s

en: %s: Memory exhausted: %s
sk: %s: Nedostatok pamäti: %s

en: %s: More than one -L option specified
sk: %s: Voľba -L zadaná viac ako raz

en: %s: More than one -d option specified
sk: %s: Voľba -d zadaná viac ako raz

en: %s: More than one -l option specified
sk: %s: Voľba -l zadaná viac ako raz

en: %s: More than one -p option specified
sk: %s: Voľba -p zadaná viac ako raz

en: %s: More than one -y option specified
sk: %s: Voľba -y zadaná viac ako raz

en: %s: Too many arguments
sk: %s: Priveľa argumentov

en: %s: `%s' mentioned more than once in definition of weight %d
sk: %s: `%s' spomenuté viac ako raz v definícii váhy %d

en: %s: `%s' must be a character
sk: %s: `%s' musí byť znak

en: %s: `%s' value does not match `%s' value
sk: %s: hodnota `%s' nezodpovedá hodnote `%s'

en: %s: `-1' must be last entry in `%s' field
sk: %s: `-1' musí byť posledným záznamom v poli `%s'

en: %s: `forward' and `backward' are mutually excluding each other
sk: %s: `forward' a `backward' sa navzájom vylučujú

en: %s: `position' must be used for a specific level in all sections or none
sk: %s: `position' musí byť pre danú úroveň použitá vo všetkých sekciách, alebo v žiadnej

en: %s: `translit_start' section does not end with `translit_end'
sk: %s: sekcia `translit_start' nekončí `translit_end'

en: %s: byte sequence of first character of sequence is not lower than that of the last character
sk: %s: poradie bajtu prvého znaku sekvencie nie je menšie ako posledného

en: %s: byte sequences of first and last character must have the same length
sk: %s: bajtové sekvencie prvého a posledného znaku musia mať rovnakú dĺžku

en: %s: cannot have `%s' as end of ellipsis range
sk: %s: `%s' nemôže byť koncovým znakom rozsahu pokračovania

en: %s: cannot reorder after %.*s: symbol not known
sk: %s: nie je možné preradiť za %.*s: neznámy symbol

en: %s: character `%s' in charmap not representable with one byte
sk: %s: znak `%s' v znakovej mape nie je vyjadriteľný jedným bajtom

en: %s: character `%s' needed as default value not representable with one byte
sk: %s: znak `%s' je potrebný ako prednastavená hodnota nevyjadriteľná jedným bajtom

en: %s: character `%s' not defined in charmap while needed as default value
sk: %s: znak `%s' nie je definovaný v mape znakov a je potrebný ako implicitná hodnota

en: %s: character `%s' not defined while needed as default value
sk: %s: znak `%s' nie je definovaný a je potrebný ako implicitná hodnota

en: %s: command was '%s', result was %d
sk: %s: príkaz bol '%s', výsledok bol %d

en: %s: direction flag in string %Zd in `era' field is not '+' nor '-'
sk: %s: príznak smeru v reťazci %Zd poľa `era' nie je '+' ani '-'

en: %s: direction flag in string %Zd in `era' field is not a single character
sk: %s: príznak smeru v reťazci %Zd poľa `era' nie je jeden znak

en: %s: duplicate `default_missing' definition
sk: %s: duplicitná definícia `default_missing'

en: %s: duplicate category version definition
sk: %s: duplicitná definícia verzie kategórie

en: %s: duplicate declaration of section `%s'
sk: %s: duplicitná deklarácia sekcie `%s'

en: %s: duplicate definition of `%s'
sk: %s: duplicitná definícia `%s'

en: %s: empty category description not allowed
sk: %s: prázdny popis kategórie nie je povolený

en: %s: empty weight string not allowed
sk: %s: prázdny reťazec váhy nie je povolený

en: %s: error in state machine
sk: %s: chyba v stavovom automate

en: %s: field `%s' declared more than once
sk: %s: pole `%s' deklarované viac ako raz

en: %s: field `%s' does not contain exactly ten entries
sk: %s: pole `%s' neobsahuje presne desať položiek

en: %s: field `%s' must not be empty
sk: %s: pole `%s' nesmie byť prázdne

en: %s: field `%s' not defined
sk: %s: pole `%s' nie je definované

en: %s: field `%s' undefined
sk: %s: pole `%s' nedefinované

en: %s: garbage at end of offset value in string %Zd in `era' field
sk: %s: smetie za koncom hodnoty posunutia v reťazci %Zd poľa `era'

en: %s: garbage at end of starting date in string %Zd in `era' field
sk: %s: smetie za koncom počiatočného dátumu v reťazci %Zd poľa `era'

en: %s: garbage at end of stopping date in string %Zd in `era' field
sk: %s: smetie za koncom koncového dátumu v reťazci %Zd poľa `era'

en: %s: illegal option -- %c
sk: %s: neprípustná voľba -- %c

en: %s: incomplete `END' line
sk: %s: nekompletný riadok `END'

en: %s: invalid escape `%%%c' sequence in field `%s'
sk: %s: neprípustná escape `%%%x' sekvencia v poli `%s'

en: %s: invalid escape sequence in field `%s'
sk: %s: chybná escape-sekvencia v poli `%s'

en: %s: invalid number for offset in string %Zd in `era' field
sk: %s: neprípustné číslo pre posunutie v reťazci %Zd poľa `era'

en: %s: invalid number of sorting rules
sk: %s: chybný počet pravidiel triedenia

en: %s: invalid option -- %c
sk: %s: chybná voľba -- %c

en: %s: invalid starting date in string %Zd in `era' field
sk: %s: neprípustný počiatočný dátum v reťazci %Zd poľa `era'

en: %s: invalid stopping date in string %Zd in `era' field
sk: %s: neprípustný koncový dátum v reťazci %d poľa `era'

en: %s: invalid value for field `%s'
sk: %s: neprípustná hodnota poľa `%s'

en: %s: language abbreviation `%s' not defined
sk: %s: skratka jazyka `%s' nie je definovaná

en: %s: missing `order_end' keyword
sk: %s: chýbajúce kľúčové slovo `order_end'

en: %s: missing `reorder-end' keyword
sk: %s: chýbajúce kľúčové slovo `reorder-end'

en: %s: missing `reorder-sections-end' keyword
sk: %s: chýbajúce kľúčové slovo `reorder-sections-end'

en: %s: missing era format in string %Zd in `era' field
sk: %s: chýba formát éry v reťazci %Zd v poli `era'

en: %s: missing era name in string %Zd in `era' field
sk: %s: chýba meno éry v reťazci %Zd v poli `era'

en: %s: multiple order definitions for section `%s'
sk: %s: viacnásobná definícia poradia pre sekciu `%s'

en: %s: multiple order definitions for unnamed section
sk: %s: viacnásobná definícia poradia pre sekciu bez mena

en: %s: no correct regular expression for field `%s': %s
sk: %s: pre pole `%s' neexistuje korektný regulérny výraz: %s

en: %s: no identification for category `%s'
sk: %s: kategória `%s' nemá identifikáciu

en: %s: no representable `default_missing' definition found
sk: %s: nenájdená zobraziteľná definícia `default_missing'

en: %s: not enough sorting rules
sk: %s: nedostatočný počet pravidiel triedenia

en: %s: numeric country code `%d' not valid
sk: %s: číselný kód krajiny `%d' nie je platný

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
sk: %s: voľba `%c%s' nedovoľuje použiť argument

en: %s: option `%s' is ambiguous
sk: %s: voľba `%s' nie je jednoznačná

en: %s: option `%s' requires an argument
sk: %s: voľba `%s' vyžaduje argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
sk: %s: voľba `--%s' nedovoľuje použiť argument

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
sk: %s: voľba `-W %s' nedovoľuje pouťiť argument

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
sk: %s: voľba `-W %s' nie je jednoznačná

en: %s: option requires an argument -- %c
sk: %s: voľba vyžaduje argument -- %c

en: %s: order for `%.*s' already defined at %s:%Zu
sk: %s: poradie pre `%.*s' je už definované na %s:%Zu

en: %s: order for collating element %.*s not yet defined
sk: %s: poradie pre element triedenia `%.*s' ešte nebolo definované

en: %s: order for collating symbol %.*s not yet defined
sk: %s: poradie pre symbol triedenia `%.*s' ešte nebolo definované

en: %s: output would overwrite %s
sk: %s: výstup by prepísal %s

en: %s: panic: Invalid l_value %d
sk: %s: fatálna chyba: Neprípustná l_hodnota %d

en: %s: premature end of file
sk: %s: predčasný koniec súboru

en: %s: section `%.*s' not known
sk: %s: neznáma sekcia `%.*s'

en: %s: starting date is invalid in string %Zd in `era' field
sk: %s: neprípustný počiatočný dátum v reťazci %Zd v poli `era'

en: %s: stopping date is invalid in string %Zd in `era' field
sk: %s: neprípustný koncový dátum v reťazci %d v poli `era'

en: %s: symbolic range ellipsis must not be direct followed by `order_end'
sk: %s: pokračovanie symbolického rozsahu nesmie byť priamo nasledované `order_end'

en: %s: symbolic range ellipsis must not directly follow `order_start'
sk: %s: pokračovanie symbolického rozsahu nesmie priamo nasledoť `order_start'

en: %s: syntax error
sk: %s: chyba syntaxe

en: %s: syntax error in definition of new character class
sk: %s: chyba syntaxe v definícii novej triedy znakov

en: %s: syntax error in definition of new character map
sk: %s: chyba syntaxe v definícii novej znakovej mapy

en: %s: table for class "%s": %lu bytes
sk: %s: tabuľka triedy "%s": %lu bajtov

en: %s: table for map "%s": %lu bytes
sk: %s: tabuľka mapy "%s": %lu bajtov

en: %s: table for width: %lu bytes
sk: %s: tabuľka šírky: %lu bajtov

en: %s: terminology language code `%s' not defined
sk: %s: kód jazyka terminológie `%s' nie je definovaný

en: %s: the start and the end symbol of a range must stand for characters
sk: %s: počiatočný a koncový symbol rozsahu musia zastupovať znaky

en: %s: third operand for value of field `%s' must not be larger than %d
sk: %s: tretí operand hodnoty poľa `%s' nesmie byť väčší ako %d

en: %s: too many rules; first entry only had %d
sk: %s: priveľa pravidiel; prvý záznam mal iba %d

en: %s: too many values
sk: %s: priveľa hodnôt

en: %s: transliteration data from locale `%s' not available
sk: %s: transliteračné údaje prostredia `%s' nie sú dostupné

en: %s: unable to open %s: %m
sk: %s: nie je možné otvoriť %s: %m

en: %s: unknown character in collating symbol name
sk: %s: neznámy znak v názve symbolu triedenia

en: %s: unknown character in equivalent definition name
sk: %s: neznámy znak v názve ekvivalentnej definície

en: %s: unknown character in equivalent definition value
sk: %s: neznámy znak v hodnote ekvivalentnej definície

en: %s: unknown character in field `%s'
sk: %s: neznámy znak v poli `%s'

en: %s: unknown section name `%s'
sk: %s: neznámy názov sekcie `%s'

en: %s: unknown symbol `%s' in equivalent definition
sk: %s: neznámy symbol `%s' v ekvivalentnej definícii

en: %s: unrecognized option `%c%s'
sk: %s: nerozpoznaná voľba `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
sk: %s: nerozpoznaná voľba `--%s'

en: %s: usage is %s [ -s ] [ -v ] [ -l localtime ] [ -p posixrules ] \
    	[ -d directory ] [ -L leapseconds ] [ -y yearistype ] [ filename ... ]
sk: %s: Použitie: %s [ -s ] [ -v ] [ -l lokálny_čas ] [ -p posix_pravidlá ] \
    	[ -d adresár ] [ -L priestupné_sekundy ] [ -y typ_roku ] [ súbor ... ]

en: %s: usage is %s [ -v ] [ -c cutoff ] zonename ...
sk: %s: Použitie: %s [ -v ] [ -c limit ] meno_zóny ...

en: %s: value for field `%s' must not be an empty string
sk: %s: hodnota poľa `%s' nesmie byť prázdny reťazec

en: %s: value for field `%s' must not be the empty string
sk: %s: hodnota poľa `%s' nesmie byť prázdny reťazec

en: %s: value of field `int_curr_symbol' does not correspond to a valid name in ISO 4217
sk: %s: hodnota poľa `int_curr_symbol' nezodpovedá platnému názvu v ISO 4217

en: %s: value of field `int_curr_symbol' has wrong length
sk: %s: hodnota poľa `int_curr_symbol' má chybnú dĺžku

en: %s: values for field `%s' must be smaller than 127
sk: %s: hodnoty poľa `%s' musia byť menšie ako 127

en: %s: values for field `%s' must not be larger than %d
sk: %s: hodnoty poľa `%s' nesmú byť väčšie ako %d

en: %s: values of field `%s' must not be larger than %d
sk: %s: hodnoty poľa `%s' nesmú byť väčšie ako %d

en: %s: weights must use the same ellipsis symbol as the name
sk: %s: váhy musia ako názov použiť rovnaký symbol pokračovania

en: %s: while writing output %s: %m
sk: %s: počas zápisu výstupu %s: %m

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
sk: (CHYBA PROGRAMU) Verzia neznáma!?

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
sk: (CHYBA PROGRAMU) Voľba by mala byť rozpoznaná!?

en: (Unknown object)
sk: (Neznámy objekt)

en: (unknown authentication error - %d)
sk: (neznáma chyba pri overovaní totožnosti - %d)

en: (unknown)
sk: (neznámy)

en: *** The file `%s' is stripped: no detailed analysis possible
sk: *** Zo súboru `%s' boli odstránené ladiace informácie: podrobná analýza nie je možná

en: *standard input*
sk: *štandardný vstup*

en: -o OUTPUT-FILE [INPUT-FILE]...
    [OUTPUT-FILE [INPUT-FILE]...]
sk: -o VÝSTUPNÝ_SÚBOR [VSTUPNÝ_SÚBOR]...
    [ VÝSTUPNÝ_SÚBOR [VSTUPNÝ_SÚBOR]...]

en: .lib section in a.out corrupted
sk: Poškodená sekcia .lib v a.out

en: ; low version = %lu, high version = %lu
sk: ; nižšia verzia = %lu, vyššia verzia = %lu

en: ; why =
sk: ; dôvod =

en: <%s> and <%s> are illegal names for range
sk: <%s> and <%s> sú neprípustné názvy pre rozsah

en: <%s> and <%s> are invalid names for range
sk: <%s> a <%s> sú neprípustné názvy pre rozsah

en: <SP> character must not be in class `%s'
sk: <SP> znak nesmie byť v triede `%s'

en: <SP> character not in class `%s'
sk: <SP> znak nie je v triede `%s'

en: Aborted
sk: Zrušené

en: Access Rights :
sk: Prístupové práva :

en: Accessing a corrupted shared library
sk: Prístup k poškodenej zdieľanej knižnici

en: Address already in use
sk: Adresa je používaná

en: Address family for hostname not supported
sk: Trieda adries nie je podporovaná počítačom

en: Address family not supported by protocol
sk: Trieda adries nie je podporovaná protokolom

en: Address family not supported by protocol family
sk: Trieda adries nie je podporovaná rodinou protokolov

en: Advertise error
sk: Chyba pri zverejnení

en: Alarm clock
sk: Budík

en: Also draw graph for total memory consumption
sk: Vykreslí aj graf celkovej spotreby pamäti

en: Anode table overflow
sk: Pretečenie tabuľky anode

en: Another string for testing.
sk: Iný reťazec pre testovanie.

en: Arg list too long
sk: Príliš dlhý zoznam argumentov

en: Argument list too long
sk: Príliš dlhý zoznam argumentov

en: Argument out of domain
sk: Argument mimo domény

en: Attempt to remove a non-empty table
sk: Pokus o odstránenie neprázdnej tabuľky

en: Attempting to link in more shared libraries than system limit
sk: Pokus o použitie viac zdieľaných knižníc, ako je systémový limit

en: Attempting to link in too many shared libraries
sk: Pokus o použitie priveľa zdieľaných knižníc

en: Authentication OK
sk: Overenie práv úspešné

en: Authentication error
sk: Overenie práv neúspešné

en: BOGUS OBJECT
sk: POCHYBNÝ OBJEKT

en: Bad address
sk: Chybná adresa

en: Bad exchange descriptor
sk: Chybný exchange deskriptor

en: Bad file descriptor
sk: Chybný deskriptor súboru

en: Bad file number
sk: Chybné číslo súboru

en: Bad font file format
sk: Chybný formát súboru rezov písma

en: Bad message
sk: Chybná správa

en: Bad request code
sk: Neprípustný kód žiadosti

en: Bad request descriptor
sk: Neprípustný deskriptor žiadosti

en: Bad system call
sk: Chybné volanie systému

en: Bad value for ai_flags
sk: Chybná hodnota ai_flags

en: Be strictly POSIX conform
sk: Presný súlad s POSIX

en: Binary data
sk: Binárne údaje

en: Block device required
sk: Vyžadované blokové zariadenie

en: Broadcast poll problem
sk: Problém pri volaní poll pre všeobecné vysielanie

en: Broken pipe
sk: Prerušená rúra

en: Bus error
sk: Chyba na zbernici

en: CPU time limit exceeded
sk: Prekročený časový limit pre procesor

en: Cache expired
sk: Životnosť cache vypršala

en: Can not access a needed shared library
sk: Prístup k potrebnej zdieľanej knižnici nie je možný

en: Can not exec a shared library directly
sk: Nie je možné priamo spustiť zdieľanú knižnicu

en: Can't bind to server which serves this domain
sk: Pripojenie k serveru obsluhujúcemu túto doménu nie je možné

en: Can't chdir to /
sk: Nie je možné zmeniť adresár na /

en: Can't communicate with portmapper
sk: Komunikácia s portmapperom nie je možná

en: Can't communicate with ypbind
sk: Komunikácia s ypbind nie je možná

en: Can't communicate with ypserv
sk: Komunikácia s ypserv nie je možná

en: Can't create temporary cache file %s
sk: Nie je možné vytvoriť dočasný cache súbor %s

en: Can't find %s
sk: Nie je možné nájsť %s

en: Can't link %s to %s
sk: Nie je možné vytvoriť odkaz %s na %s

en: Can't lstat %s
sk: Zlyhal lstat %s

en: Can't open cache file %s
sk: Nie je možné otvoriť cache súbor %s

en: Can't open cache file directory %s
sk: Nie je možné otvoriť adresár cache súboru %s

en: Can't open configuration file %s
sk: Nie je možné otvoriť konfiguračný súbor %s

en: Can't open directory %s
sk: Nie je možné otvoriť adresár %s

en: Can't remove old temporary cache file %s
sk: Nie je možné zmazať dočasný cache súbor %s

en: Can't stat %s
sk: Zlyhal stat %s

en: Can't unlink %s
sk: Nie je možné odstrániť %s

en: Cannot allocate memory
sk: Nie je možné prideliť pamäť

en: Cannot assign requested address
sk: Priradenie požadovanej adresy nie je možné

en: Cannot create socket for broadcast rpc
sk: Nie je možné vytvoriť zásuvku pre broadcast rpc

en: Cannot exec a shared library directly
sk: Nie je možné priamo spustiť zdieľanú knižnicu

en: Cannot fstat file %s.
sk: Nie je možné vykonať fstat() súboru %s.

en: Cannot have more than one file generation flag!
sk: Nie je možné použiť viac ako jeden príznak tvorby súboru!

en: Cannot mmap file %s.
sk: Nie je možné mmap-ovať súbor %s.

en: Cannot receive reply to broadcast
sk: Nie je možné prijať odpoveď na broadcast

en: Cannot register service
sk: Nie je možné zaregistrovať službu

en: Cannot send after socket shutdown
sk: Nie je možné vysielať po ukončení činnosti komunikačného bodu

en: Cannot send after transport endpoint shutdown
sk: Nie je možné vysielať po ukončení činnosti komunikačného bodu

en: Cannot send broadcast packet
sk: Nie je možné vyslať broadcast balík

en: Cannot set socket option SO_BROADCAST
sk: Nie je možné nastaviť pre socket voľbu SO_BROADCAST

en: Cannot specify more than one input file!
sk: Nie je možné zadať viac ako jeden vstupný súbor!

en: Cannot use netid flag with inetd flag!
sk: Príznaky netid a inetd nie je možné použiť súčasne!

en: Cannot use netid flag without TIRPC!
sk: Nie je možné použiť príznak netid bez TIRPC!

en: Cannot use table flags with newstyle!
sk: Pri použití nového štýlu nie je možné použiť príznaky tabuľky!

en: Change to and use ROOT as root directory
sk: Zmeniť adresár na ROOT a použiť ho ako koreňový adresár

en: Changing access rights of %s to 0644 failed
sk: Zmena prístupových práv %s na 0644 zlyhala

en: Channel number out of range
sk: Číslo kanálu mimo povoleného rozsahu

en: Character Separator : %c
sk: Oddeľovač znakov       : %c

en: Child exited
sk: Detský proces skončil

en: Client credential too weak
sk: Oprávnenia klienta sú nepostačujúce

en: Columns             :
sk: Stĺpce                 :

en: Communication error on send
sk: Chyba komunikácie pri vysielaní

en: Compile locale specification
sk: Kompilácia špecifikácie národného prostredia

en: Computer bought the farm
sk: Počítač kúpil farmu

en: Configure Dynamic Linker Run Time Bindings.
sk: Konfigurácia runtime väzieb dynamického linkera.

en: Connection refused
sk: Spojenie odmietnuté

en: Connection reset by peer
sk: Spojenie zrušené druhou stranou

en: Connection timed out
sk: Časový limit pre spojenie vypršal

en: Continued
sk: Pokračovanie

en: Convert encoding of given files from one encoding to another.
sk: Konverzia kódovania zadaných súborov na iné.

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
sk: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    Toto je voľne šíriteľný software; pre podmienky kopírovania pozri
    zdrojový kód.Na software nie je poskytovaná ŽIADNA záruka.

en: Could not create log file "%s"
sk: Nie je možné vytvoriť žurnálový súbor "%s"

en: Create C header file NAME containing symbol definitions
sk: Vytvoriť C hlavičkový súbor NÁZOV obsahujúci definície symbolov

en: Create old-style tables
sk: Vytvoriť tabuľky na starý spôsob

en: Create output even if warning messages were issued
sk: Vytvoriť výstupný súbor aj pri výskyte varovaní

en: Creation Time : %s
sk: Čas vytvorenia   : %s

en: Cross-device link
sk: Odkaz medzi zariadeniami

en: DATAFILE [OUTFILE]
sk: DÁTOVÝ_SÚBOR [VÝSTUPNÝ_SÚBOR]

en: DES entry for netname %s not unique
sk: DES záznam pre sieťový názov %s nie je jednoznačný

en: DIRECTORY
sk: ADRESÁR

en: DST not allowed in SUID/SGID programs
sk: DST nie je pre SUID/SGID programy povolené

en: DYNAMIC LINKER BUG!!!
sk: CHYBA V DYNAMICKOM LINKERI!!!

en: Database for table does not exist
sk: Databáza pre tabuľku neexistuje

en: Database is busy
sk: Databáza je používaná

en: Deadlock situation detected/avoided
sk: Bol detekovaný a znemožnený deadlock

en: Default Access rights :
sk: Implicitné príst. práva  :

en: Destination address required
sk: Je potrebné zadať cieľovú hodnotu

en: Device busy
sk: Zariadenie je používané

en: Device not a stream
sk: Zariadenie nie je prúd

en: Device or resource busy
sk: Zariadenie alebo iný zdroj je používané

en: Diffie-Hellmann (%d bits)
sk: Diffie-Hellmann (%d bitov)

en: Directory     : %s
sk: Adresár          : %s

en: Directory not empty
sk: Adresár nie je prázdny

en: Disc quota exceeded
sk: Disková kvóta prekročená

en: Disk quota exceeded
sk: Disková kvóta prekročená

en: Do not fork and display messages on the current tty
sk: Nespúšťať samostatný proces a zobrazovať správy na aktuálnom termináli

en: Do not use existing catalog, force new output file
sk: Nepoužívať existujúci katalóg, vnútiť nový výstupný súbor

en: Domain not bound
sk: Doména nie je pripojená

en: Don't build cache
sk: Nevytvoriť cache

en: Don't generate links
sk: Negenerovať odkazy

en: Dump information generated by PC profiling.
sk: Vypísať informáciu získanú profilovaním PC.

en: ELF file ABI version invalid
sk: Neplatná verzia ABI ELF súboru

en: ELF file OS ABI invalid
sk: Neplatný OS ABI ELF súboru

en: ELF file version does not match current one
sk: Verzia súboru ELF sa nezhoduje s aktuálnou

en: ELF file version ident does not match current one
sk: Identifikácia verzie ELF súboru sa nezhoduje s aktuálnou

en: ELF file's phentsize not the expected size
sk: phentsize ELF súboru nie je očakávaná

en: ELF load command address/offset not properly aligned
sk: ELF zavádzacia adresa/posunutie nie je správne zarovnaná

en: ELF load command alignment not page-aligned
sk: ELF zarovnanie príkazu nie je zarovnané na stránku

en: EMT trap
sk: EMT prerušenie

en: ENTRY
sk: ZÁZNAM

en: Encrypted data
sk: Šifrované údaje

en: Entry/table type mismatch
sk: Nesúlad záznamu s tabuľkou

en: Enumeration not supported on %s
sk: Enumerácia %s nie je podporované

en: Error 0
sk: Chyba 0

en: Error 100
sk: Chyba 100

en: Error 101
sk: Chyba 101

en: Error 102
sk: Chyba 102

en: Error 103
sk: Chyba 103

en: Error 104
sk: Chyba 104

en: Error 105
sk: Chyba 105

en: Error 106
sk: Chyba 106

en: Error 107
sk: Chyba 107

en: Error 108
sk: Chyba 108

en: Error 109
sk: Chyba 109

en: Error 110
sk: Chyba 110

en: Error 111
sk: Chyba 111

en: Error 112
sk: Chyba 112

en: Error 113
sk: Chyba 113

en: Error 114
sk: Chyba 114

en: Error 115
sk: Chyba 115

en: Error 116
sk: Chyba 116

en: Error 117
sk: Chyba 117

en: Error 118
sk: Chyba 118

en: Error 119
sk: Chyba 119

en: Error 136
sk: Chybe 136

en: Error 142
sk: Chyba 142

en: Error 58
sk: Chyba 58

en: Error 59
sk: Chyba 59

en: Error 72
sk: Chyba 72

en: Error 73
sk: Chyba 73

en: Error 75
sk: Chyba 75

en: Error 76
sk: Chyba 76

en: Error 91
sk: Chyba 91

en: Error 92
sk: Chyba 92

en: Error in RPC subsystem
sk: Chyba v RPC subsystéme

en: Error in accessing NIS+ cold start file.  Is NIS+ installed?
sk: Chyba pri prístupe NIS+ súboru studeného štartu. Je NIS+ nainštalované?

en: Error in unknown error system:
sk: Chyba v neznámom chybovom systéme:

en: Error while talking to callback proc
sk: Chyba počas komunikácie s procedúrou spätného volania

en: Error: .netrc file is readable by others.
sk: Chyba: súbor .netrc je čitateľný pre ostatných.

en: Exchange full
sk: Stredisko plné

en: Exec format error
sk: Chybný formát spustiteľného súboru

en: FATAL: system does not define `_POSIX2_LOCALEDEF'
sk: FATÁLNA CHYBA: systém nedefinuje `_POSIX2_LOCALEDEF'

en: FILE contains mapping from symbolic names to UCS4 values
sk: SÚBOR obsahuje mapovanie symbolických názvov na UCS4 hodnoty

en: Failed (unspecified error)
sk: Zlyhalo (nešpecifikovaná chyba)

en: Failed to look up user '%s' to run server as
sk: Nepodarilo sa vyhľadať používateľa '%s', pod ktorým má server bežať

en: File %s is too small, not checked.
sk: Súbor %s je príliš krátky, neskontrolovaný.

en: File descriptor in bad state
sk: Deskriptor súboru v chybnom stave

en: File exists
sk: Súbor existuje

en: File is not a cache file.
sk: Súbor nie je cache súborom.

en: File locking deadlock
sk: Vzájomné zablokovanie pri zamykaní súboru

en: File locking deadlock error
sk: Vzájomné zablokovanie pri zamykaní súboru

en: File name too long
sk: Meno súboru príliš dlhé

en: File size limit exceeded
sk: Prekročený limit dĺžky súboru

en: File table overflow
sk: Pretečenie tabuľky súborov

en: File too large
sk: Súbor je príliš veľký

en: First string for testing.
sk: Prvý testovací reťazec.

en: First/next chain broken
sk: Prerušené zreťazenie prvý/ďalší

en: Floating point exception
sk: Výnimka pohyblivej rádovej čiarky

en: Format to use: new, old or compat (default)
sk: Použiť formát: nový (new), starý (old) alebo kompatibilný (compat - prednastavené)

en: Full resync required for directory
sk: Adresár vyžaduje úplnú resynchronizáciu

en: Function not implemented
sk: Funkcia nie je implementovaná

en: GROUP
sk: SKUPINA

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
sk: Nezmysly v ARGP_HELP_FMT: %s

en: Generate graphic from memory profiling data
sk: Generovať graf z údajov profilu pamäti

en: Generate message catalog.\vIf INPUT-FILE is -, input is read from standard input.  If OUTPUT-FILE
    is -, output is written to standard output.
sk: Tvorba katalógu správ.\vAk je VSTUPNÝ_SÚBOR -, vstup je načítaný zo štandardného vstupu. Ak je
    VÝSTUPNÝ_SÚBOR -, výstup je zapísaný na štandardný výstup.

en: Generate output linear to time (default is linear to number of function calls)
sk: Generovať výstup lineárny s časom (prednastavený je lineárne k počtu volaní funkcií)

en: Generate verbose messages
sk: Vypísovať podrobnejšie správy

en: Generic system error
sk: Všeobecná chyba systému

en: Get locale-specific information.
sk: Získať informáciu špecifickú pre národné prostredie.

en: Give a short usage message
sk: Vypísať krátky návod na použitie

en: Give this help list
sk: Vypísať túto pomoc

en: Gratuitous error
sk: Vďačná chyba

en: Group         : %s
sk: Skupina          : %s

en: Group Flags :
sk: Príznaky skupiny :

en: Group entry for "%s.%s" group:
sk: Záznam skupiny pre skupinu "%s.%s":

en: Hang for SECS seconds (default 3600)
sk: Počkať SECS sekúnd (implicitne 3600)

en: Hangup
sk: Zavesenie

en: Haven't found "%d" in group cache!
sk: Nenájdené "%d" v cache skupín!

en: Haven't found "%d" in password cache!
sk: Nenájdené "%d" v cache hesiel!

en: Haven't found "%s" in group cache!
sk: Nenájdené "%s" v cache skupín!

en: Haven't found "%s" in hosts cache!
sk: Nenájdené "%s" v cache počítačov!

en: Haven't found "%s" in password cache!
sk: Nenájdené "%s" v cache hesiel!

en: Host is down
sk: Počítač je vypnutý

en: Host name lookup failure
sk: Nepodarilo sa nájsť meno počítača

en: I/O error
sk: V/V chyba

en: I/O possible
sk: V/V možný

en: IOT trap
sk: IOT prerušenie

en: Identifier removed
sk: Identifikátor odstránený

en: Ignored file %s since it is not a regular file.
sk: Súbor %s ignorovaný, keďže nie je regulérnym súborom.

en: Illegal byte sequence
sk: Neprípustná sekvencia bajtov

en: Illegal instruction
sk: Neprípustná inštrukcia

en: Illegal object type for operation
sk: Neprípustný typ objektu pre operáciu

en: Illegal seek
sk: Neprípustné nastavenie pozície

en: Inappropriate file type or format
sk: Nevhodný typ alebo formát súboru

en: Inappropriate ioctl for device
sk: Nevhodný ioctl pre toto zariadenie

en: Inappropriate operation for background process
sk: Nevhodná operácia pre proces v pozadí

en: Information request
sk: Žiadosť o informáciu

en: Information:
sk: Informácia:

en: Input Files:
sk: Vstupné súbory:

en: Input file %s not found.
sk: Vstupný súbor %s nebol nájdený.

en: Input/Output format specification:
sk: Špecifikácia vstupno/výstupného formátu:

en: Input/output error
sk: Chyba vstupu/výstupu

en: Internal NIS error
sk: Interná chyba NIS

en: Internal ypbind error
sk: Interná chyba ypbind

en: Interrupt
sk: Prerušenie

en: Interrupted system call
sk: Prerušené volanie systému

en: Interrupted system call should be restarted
sk: Prerušené volanie systému by malo byť znovu spustené

en: Invalid argument
sk: Neprípustný argument

en: Invalid back reference
sk: Neprípustný spätný odkaz

en: Invalid character class name
sk: Neprípustný názov triedy znakov

en: Invalid client credential
sk: Neplatné oprávnenie klienta

en: Invalid client verifier
sk: Neplatné overenie klienta

en: Invalid collation character
sk: Neprípustný znak triedenia

en: Invalid content of \{\}
sk: Neprípustný obsah \{\}

en: Invalid cross-device link
sk: Neprípustný odkaz medzi zariadeniami

en: Invalid exchange
sk: Neprípustná výmena

en: Invalid object for operation
sk: Neplatný objekt pre operáciu

en: Invalid or incomplete multibyte or wide character
sk: Neprípustný alebo nekompletný viacbajtový alebo široký znak

en: Invalid preceding regular expression
sk: Neprípustný predchádzajúci regulérny výraz

en: Invalid range end
sk: Neprípustný koniec rozsahu

en: Invalid regular expression
sk: Neprípustný regulérny výraz

en: Invalid request code
sk: Neprípustný kód žiadosti

en: Invalid request descriptor
sk: Neprípustný deskriptor žiadosti

en: Invalid server verifier
sk: Neplatné overenie servera

en: Invalid slot
sk: Neplatná priehradka

en: Invalidate the specified cache
sk: Zneplatniť zadanú cache

en: Is a directory
sk: Je adresár

en: Is a name file
sk: Je súbor názvu

en: Is a named type file
sk: Je pomenovaný súbor typu

en: Killed
sk: Zabitý

en: LINK
sk: ODKAZ

en: LOCAL entry for UID %d in directory %s not unique
sk: LOCAL záznam pre UID %d v adresári %s nie je jednoznačný

en: Level 2 halted
sk: Úroveň 2 zastavená

en: Level 2 not synchronized
sk: Úroveň 2 nie je synchronizovaná

en: Level 3 halted
sk: Úroveň 3 zastavená

en: Level 3 reset
sk: Úroveň 3 nastavená na východzie hodnoty

en: Link has been severed
sk: Odkaz bol zničený

en: Link number out of range
sk: Číslo odkazu mimo rozsahu

en: Link points to illegal name
sk: Odkaz odkazuje na neprípustný názov

en: Linked Object Type :
sk: Typ odkazovaného objektu :

en: Linked to : %s
sk: Odkazuje na : %s

en: Local domain name not set
sk: Meno miestnej domény nie je nastavené

en: Local resource allocation failure
sk: Chyba pri pridelení miestnych zdrojov

en: Machine is not on the network
sk: Počítač nie je zapojený v sieti

en: Malformed name, or illegal name
sk: Chybne formovaný alebo neprípustný názov

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
sk: Povinné alebo voliteľné argumenty dlhých tvarov volieb sú povinné alebo voliteľné pre ľubovoľné zodpovedajúce krátke voľby.

en: Manually link individual libraries.
sk: Ručne linkovať jednotlivé knižnice.

en: Master Server :
sk: Hlavný server :

en: Master server busy, full dump rescheduled.
sk: Hlavný server zaneprázdnený, úplný prenos preplánovaný.

en: Memory allocation failure
sk: Pridelenie pamäti zlyhalo

en: Memory exhausted
sk: Pamäť vyčerpaná

en: Message tables full
sk: Plná tabuľka správ

en: Message too long
sk: Príliš dlhá správa

en: Missing or malformed attribute
sk: Chýbajúci alebo chybne formovaný atribút

en: Mod. Time     : %s
sk: Čas zmeny        :%s

en: Modification failed
sk: Modifikácia zlyhala

en: Modify operation failed
sk: Operácia zmeny zlyhala

en: Modify output format:
sk: Modifikovať výstupný formát:

en: Multihop attempted
sk: Pokus o spojenie cez viac uzlov

en: Must specify user name for server-user option
sk: Pre server-user voľbu je potrebné zadať meno používateľa

en: NAME
sk: NÁZOV

en: NAME
    [-a|-m]
sk: NÁZOV
    [-a|-m]

en: NIS client/server version mismatch - can't supply service
sk: Rozdielne verzie NIS klienta a serveru - nie je možné poskytnúť službu

en: NIS map database is bad
sk: Databáza máp NIS je chybná

en: NIS+ operation failed
sk: NIS+ operácia zlyhala

en: NIS+ servers unreachable
sk: NIS+ server nie je dostupný

en: NIS+ service is unavailable or not installed
sk: Služba NIS+ nie je dostupná alebo nainštalovaná

en: NO OBJECT
sk: ŽIADNY OBJEKT

en: NUMBER
sk: POČET

en: Name : `%s'
sk: Názov : `%s'

en: Name Service Cache Daemon.
sk: Démon cache služby názvov.

en: Name not served by this server
sk: Názov nie je obsluhovaný týmto serverom

en: Name not unique on network
sk: Meno nie je v sieti jednoznačné

en: Name or service not known
sk: Názov alebo služba neznáme

en: Name output file
sk: Výstupný súbor názvu

en: Name/entry isn't unique
sk: Názov/záznam nie sú jednoznačné

en: Named object is not searchable
sk: Zadaný objekt nie je prehľadávateľný

en: Need authenticator
sk: Potrebuje overovací objekt

en: Network dropped connection because of reset
sk: Sieť zrušila spojenie kvôli resetu

en: Network dropped connection on reset
sk: Sieť zrušila spojenie (problém so vzdialeným počítačom)

en: Network is down
sk: Sieť je nefunkčná

en: Network is unreachable
sk: Sieť nie je dostupná

en: No CSI structure available
sk: CSI štruktúra nedostupná

en: No XENIX semaphores available
sk: XENIX semafóry nedostupné

en: No address associated with hostname
sk: Názov počítača nemá priradenú adresu

en: No address associated with name
sk: Názov nemá priradenú adresu

en: No anode
sk: Žiadny anode

en: No buffer space available
sk: Nie je možné prideliť pamäť pre V/V operácie

en: No character set name specified in charmap
sk: V znakovej mape nie je zadaný názov znakovej sady

en: No child processes
sk: Detské procesy neexistujú

en: No data available
sk: Dáta nie sú k dispozícii

en: No definition for %s category found
sk: Nebola nájdená definícia kategórie %s

en: No file space on server
sk: Na serveri už nie je žiadne miesto pre súbory

en: No link created since soname could not be found for %s
sk: Odkaz nebol vytvorený, keďže pre %s nebolo možné nájsť soname

en: No locks available
sk: Zámky nie sú k dispozícii

en: No match
sk: Žiadna zhoda

en: No medium found
sk: Nenájdené žiadne médium

en: No message of desired type
sk: Žiadna správa želaného typu

en: No more records in map database
sk: Žiadne ďalšie záznamy v databáze

en: No previous regular expression
sk: Žiadny predchádzajúci regulérny výraz

en: No record locks available
sk: Nie sú k dispozícii žiadne zámky

en: No remote programs registered.
sk: Nie sú registrované žiadne vzdialené programy

en: No route to host
sk: Cesta k počítaču neexistuje

en: No space left on device
sk: Na zariadení už nie je žiadne miesto

en: No such device
sk: Také zariadenie neexistuje

en: No such device or address
sk: Také zariadenie alebo adresa neexistuje

en: No such file or directory
sk: Adresár alebo súbor neexistuje

en: No such key in map
sk: Tento kľúč v databáze neexistuje

en: No such map in server's domain
sk: Táto mapa sa v doméne servera nenachádza

en: No such process
sk: Tento proces neexistuje

en: Non NIS+ namespace encountered
sk: Zaznamenaný priestor názvov mimo NIS+

en: Non-recoverable failure in name resolution
sk: Neopraviteľná chyba pri riešení názvu

en: None.
sk: Žiadne.

en: Not a XENIX named type file
sk: Nejde o pomenovaný XENIX súbor

en: Not a data message
sk: Nejde o dátovú správu

en: Not a directory
sk: Nie je adresár

en: Not a name file
sk: Nejde o súbor názvu

en: Not a stream device
sk: Nejde o prúdové zariadenie

en: Not available
sk: Nie je k dispozícii

en: Not enough space
sk: Nedostatok miesta

en: Not found
sk: Nenájdené

en: Not found, no such name
sk: Nenájdené, takýto názov neexistuje

en: Not master server for this domain
sk: Nie je hlavný server pre túto doménu

en: Not owner
sk: Nie je vlastníkom

en: Not supported
sk: Nie je podporovaný

en: Number of Columns   : %d
sk: Počet stĺpcov          : %d

en: Number of objects : %u
sk: Počet objektov       : %u

en: Number of symbolic links encountered during path name traversal exceeds MAXSYMLINKS
sk: Počet symbolických odkazov nájdených počas prechádzania cesty presahuje MAXSYMLINKS

en: Numerical argument out of domain
sk: Číselný rozsah mimo domény definície funkcie

en: Numerical result out of range
sk: Číselný výsledok mimo povoleného rozsahu

en: Object #%d:
sk: Objekt #%d:

en: Object Name   : %s
sk: Názov objektu    : %s

en: Object Type   :
sk: Typ objektu      :

en: Object is remote
sk: Objekt je vzdialený

en: Object with same name exists
sk: Existuje objekt s rovnakým názvom

en: Odd number of quotation marks
sk: Nepárny počet úvodzoviek

en: Only process directories specified on the command line.  Don't build cache.
sk: Na príkazovom riadku sú zadané iba adresáre procesov. Nevytvárať cache.

en: Only root is allowed to use this option!
sk: Táto voľba je dostupná iba superužívateľovi!

en: Operation already in progress
sk: Operácia je už rozpracovaná

en: Operation canceled
sk: Operácia zrušená

en: Operation not applicable
sk: Operácia nie je aplikovateľná

en: Operation not permitted
sk: Operácia nie je povolená

en: Operation not supported
sk: Operácia nie je podporovaná

en: Operation not supported on transport endpoint
sk: Operácia nie je podporovaná na koncovom bode komunikácie

en: Operation now in progress
sk: Operácia prebieha

en: Operation would block
sk: Operácia by blokovala

en: Option not supported by protocol
sk: Voľba nie je protokolom podporovaná

en: Optional output file prefix
sk: Voliteľný prefix výstupného súboru

en: Out of stream resources
sk: Prúdové zdroje vyčerpané

en: Out of streams resources
sk: Prúdové zdroje vyčerpané

en: Output control:
sk: Riadenie výstupu:

en: Output selection:
sk: Výber výstupu:

en: Owner         : %s
sk: Vlastník         : %s

en: PRIVATE
sk: SÚKROMNÝ

en: Package not installed
sk: Balík nie je nainštalovaný

en: Parse error: %s
sk: Chyba analýzy: %s

en: Partial success
sk: Čiastočný úspech

en: Passed object is not the same object on server
sk: Odovzdaný objekt nie je na serveri tým istým objektom

en: Path `%s' given more than once
sk: Cesta `%s' bola zadaná viac ako raz

en: Permission denied
sk: Prístup odmietnutý

en: Power failure
sk: Výpadok napájania

en: Premature end of regular expression
sk: Predčasný koniec regulérneho výrazu

en: Print cache
sk: Vypísať cache

en: Print current configuration statistic
sk: Vypísať štatistiku aktuálnej konfigurácie

en: Print more messages
sk: Vypísať viac správ

en: Print program version
sk: Vypísať verziu programu

en: Probable success
sk: Pravdepodobný úspech

en: Probably not found
sk: Pravdepodobne nenájdené

en: Profiling timer expired
sk: Profilovací časovač vypršal

en: Protocol driver not attached
sk: Ovládač protokolu nepripojený

en: Protocol error
sk: Chyba protokolu

en: Protocol family not supported
sk: Rodina protokolov nie je podporovaná

en: Protocol not available
sk: Protokol nie je k dispozícii

en: Protocol not supported
sk: Protokol nie je podporovaný

en: Protocol wrong type for socket
sk: Protokol nie je socketom podporovaný

en: Query illegal for named table
sk: Neprípustná otázka pre danú tabuľku

en: Quit
sk: Koniec

en: RFS specific error
sk: RFS-špecifická chyba

en: RPC bad procedure for program
sk: Chybná RPC procedúra pre program

en: RPC failure on NIS operation
sk: Zlyhal RPC pri NIS operácii

en: RPC program not available
sk: RPC program nie je k dispozícii

en: RPC program version wrong
sk: Chybná verzia RPC programu

en: RPC struct is bad
sk: RPC štruktúra je chybná

en: RPC version wrong
sk: Chybná verzia RPC

en: RPC: (unknown error code)
sk: RPC: (neznámny chybový kód)

en: RPC: Authentication error
sk: RPC: Chyba pri overení práv

en: RPC: Can't decode result
sk: RPC: Nie je možné dekódovať výsledok

en: RPC: Can't encode arguments
sk: RPC: Nie je možné zakódovať argumenty

en: RPC: Failed (unspecified error)
sk: RPC: Zlyhalo (nešpecifikovaná chyba)

en: RPC: Incompatible versions of RPC
sk: RPC: Nekompatibilné verzie RPC

en: RPC: Port mapper failure
sk: RPC: Chyba portmappera

en: RPC: Procedure unavailable
sk: RPC: Procedúra nie je k dispozícii

en: RPC: Program not registered
sk: RPC: Program nie je registrovaný

en: RPC: Program unavailable
sk: RPC: Program nie je k dispozícii

en: RPC: Program/version mismatch
sk: RPC: Nesúhlasí program alebo verzia

en: RPC: Remote system error
sk: RPC: Chyba vzdialeného systému

en: RPC: Server can't decode arguments
sk: RPC: Server nemôže dekódovať argumenty

en: RPC: Success
sk: RPC: Úspech

en: RPC: Timed out
sk: RPC: Časovač vypršal

en: RPC: Unable to receive
sk: RPC: Nie je možné prijímať

en: RPC: Unable to send
sk: RPC: Nie je možné vysielať

en: RPC: Unknown host
sk: RPC: Neznámy počítač

en: RPC: Unknown protocol
sk: RPC: Neznámy protokol

en: RSA (%d bits)
sk: RSA (%d bitov)

en: RTLD_NEXT used in code not dynamically loaded
sk: RTLD_NEXT je použité pre kód, ktorý nie je dynamicky zavedený

en: Read and display shared object profiling data
sk: Prečítať a vypísať profilovacie údaje zdieľaného objektu

en: Read configuration data from NAME
sk: Načítať údaje o konfigurácii z NÁZOV

en: Read-only file system
sk: Súborový systém dovoľuje len čítanie

en: Real-time signal %d
sk: Signál reálneho času %d

en: Regular expression too big
sk: Regulérny výraz príliš veľký

en: Remote I/O error
sk: Vzdialená V/V chyba

en: Remote address changed
sk: Vzdialená adresa sa zmenila

en: Remove password or make file unreadable by others.
sk: Odstráňte heslo alebo zakážte čítanie súboru ostatnými.

en: Renaming of %s to %s failed
sk: Premenovanie %s na %s zlyhalo

en: Reopening shared object `%s' failed
sk: Znovuotvorenie zdieľaného objektu `%s' zlyhalo

en: Replicate :
sk: Replika      :

en: Report bugs to %s.
sk: Chyby hláste na adrese %s.

en: Report bugs using the `glibcbug' script to <bugs@gnu.org>.
sk: Chyby hláste na adrese <bugs@gnu.org> - použite skript `glibcbug'.

en: Request arguments bad
sk: Chybné argumenty žiadosti

en: Reserved for future use
sk: Rezervované pre budúce použitie

en: Resolver Error 0 (no error)
sk: Chyba resolvera 0 (žiadna chyba)

en: Resolver internal error
sk: Vnútorná chyba resolvera

en: Resource deadlock avoided
sk: Bolo zabránené vzájomnému zablokovaniu

en: Resource lost
sk: Zdroj bol stratený

en: Resource temporarily unavailable
sk: Zdroj je dočasne neprístupný

en: Result too large
sk: Výsledok je príliš veľký

en: Results sent to callback proc
sk: Výsledky poslané procedúre spätného volania

en: SHOBJ [PROFDATA]
sk: ZDIEĽ_OBJEKT [PROF_ÚDAJE]

en: Search Path         : %s
sk: Prehľadávaná cesta     : %s

en: Segmentation fault
sk: Chyba segmentácie

en: Server busy, try again
sk: Server zaneprázdnený, skúste znovu

en: Server out of memory
sk: Vyčerpaná pamäť servera

en: Server rejected credential
sk: Server odmietol oprávnenie

en: Server rejected verifier
sk: Server odmietol overenie

en: Servname not supported for ai_socktype
sk: Servname nie je pre ai_socktype podporovaná

en: Set the program name
sk: Nastaviť názov programu

en: Shut the server down
sk: Zastaviť server

en: Signal 0
sk: Signál 0

en: Socket operation on non-socket
sk: Socketová operácia na objekte, ktorý nie je socket

en: Socket type not supported
sk: Typ socketu nie je podporovaný

en: Software caused connection abort
sk: Software spôsobil zrušenie spojenia

en: Sorry. You are not root
sk: Bohužiaľ - nie ste superužívateľ

en: Source definitions are found in FILE
sk: Zdrojové definície sa nachádzajú v SÚBORe

en: Srmount error
sk: Chyba srmount

en: Stack fault
sk: Chyba zásobníka

en: Stale NFS file handle
sk: Zastaralý odkaz na NFS súbor

en: Start NUMBER threads
sk: Spustiť POČET vlákien

en: Status            : %s
sk: Stav                 : %s

en: Stopped
sk: Zastavené

en: Stopped (signal)
sk: Zastavené (signál)

en: Stopped (tty input)
sk: Zastavené (vstup z terminálu)

en: Stopped (tty output)
sk: Zastavené (výstup na terminál)

en: Streams pipe error
sk: Chyba rúry prúdov

en: Structure needs cleaning
sk: Štruktúra potrebuje opravu

en: Success
sk: Úspech

en: Supported databases:
sk: Podporované databázy:

en: Suppress warnings and information messages
sk: Potlačiť varovné a informačné správy

en: Symbolic character names defined in FILE
sk: Symbolické názvy znakov sú definované v SÚBORe

en: System error
sk: Chyba systému

en: System information:
sk: Systémové informácie:

en: System resource allocation failure
sk: Pridelenie systémových zdrojov zlyhalo

en: System's directory for character maps : %s
                           repertoire maps: %s
                           locale path    : %s
    %s
sk: Systémový adresár pre mapy znakov:    : %s
                          mapy repertoárov: %s
                          cestu locale    : %s
    %s

en: TABLE
sk: TABUĽKA

en: TABLE
sk: TABUĽKA

en: TABLE,yes
sk: TABUĽKA,áno

en: Table Type          : %s
sk: Typ tabuľky            : %s

en: Temporary failure in name resolution
sk: Dočasná chyba pri riešení názvu

en: Terminated
sk: Ukončené

en: Text file busy
sk: Spustiteľný súbor je používaný

en: The following list contain all the coded character sets known.  This does
    not necessarily mean that all combinations of these names can be used for
    the FROM and TO command line parameters.  One coded character set can be
    listed with several different names (aliases).
sk: Nasledujúci zoznam obsahuje všetky známe znakové sady. To nutne neznamená,
    že všetky kombinácie týchto názvov môžu byť použité pre argumenty Z a DO.
    Jedna sada znakov môže byť uvedená pod viacerými názvami (aliasmi).

en: This implementation doesn't support newstyle or MT-safe code!
sk: Táto implementácia nepodporuje nový štýl alebo MT-bezpečný kód!

en: Time to live :
sk: Životnosť       :

en: Timer expired
sk: Časovač vypršal

en: Title string used in output graphic
sk: Titulok použitý pre výstupný graf

en: Too many attributes
sk: Priveľa atribútov

en: Too many levels of symbolic links
sk: Priveľa úrovní symbolických odkazov

en: Too many links
sk: Priveľa odkazov

en: Too many open files
sk: Priveľa otvorených súborov

en: Too many open files in system
sk: Priveľa otvorených súborov v systéme

en: Too many processes
sk: Priveľa procesov

en: Too many references: cannot splice
sk: Priveľa odkazov - nie je možné rozdeliť

en: Too many users
sk: Priveľa používateľov

en: Trace/breakpoint trap
sk: Trasovacie/ladiace prerušenie

en: Trailing backslash
sk: Koncové spätné lomítko

en: Translator died
sk: Prekladací program skončil

en: Transport endpoint is already connected
sk: Koncový komunikačný bod je už spojený

en: Transport endpoint is not connected
sk: Koncový komunikačný bod nie je spojený

en: Try `%s --help' or `%s --usage' for more information.
sk: Použite `%s --help' alebo `%s --usage' pre viac informácií.

en: Type : %s
sk: Typ  : %s

en: UNKNOWN
sk: NEZNAMY

en: Unable to authenticate NIS+ client
sk: Nie je možné overiť totožnosť NIS+ klienta

en: Unable to authenticate NIS+ server
sk: Nie je možné overiť totožnosť NIS+ servera

en: Unable to create callback
sk: Nie je možné vytvoriť spätné volanie

en: Unable to create process on server
sk: Nie je možné vytvoriť proces na serveri

en: Unknown (type = %d, bits = %d)
sk: Neznáme (typ = %d, bitov = %d)

en: Unknown .netrc keyword %s
sk: Neznáme kľúčové slovo v .netrc: %s

en: Unknown ELFCLASS in file %s.
sk: Neznáma ELFCLASS v súbore %s.

en: Unknown NIS error code
sk: Neznámy chybový kód NIS

en: Unknown database: %s
sk: Neznáma databáza %s

en: Unknown error
sk: Neznáma chyba

en: Unknown error
sk: Neznáma chyba

en: Unknown host
sk: Neznámy počítač

en: Unknown object
sk: Neznámy objekt

en: Unknown option: %s %s %s
sk: Neznáma voľba: %s %s %s

en: Unknown resolver error
sk: Neznáma chyba resolvera

en: Unknown server error
sk: Neznáma chyba servera

en: Unknown signal %d
sk: Neznámy signál %d

en: Unknown system error
sk: Neznáma chyba systému

en: Unknown ypbind error
sk: Neznáma chyba ypbind

en: Unmatched ( or \(
sk: Nepárová ( or \(

en: Unmatched ) or \)
sk: Nepárová ) or \)

en: Unmatched [ or [^
sk: Nepárová [ or [^

en: Unmatched \{
sk: Nepárová \{

en: Unrecognized variable `%s'
sk: Nerozpoznaná premenná `%s'

en: Urgent I/O condition
sk: Urgentný V/V stav

en: Usage:
sk: Použitie:

en: Usage: %s variable_name [pathname]
sk: Použitie: %s meno_premennej [cesta]

en: Usage: rpcinfo [ -n portnum ] -u host prognum [ versnum ]
sk: Použitie: rpcinfo [ -n číslo_portu ] -u počítač číslo_programu [ číslo_verzie ]

en: Use CACHE as cache file
sk: Použiť CACHE ako cache súbor

en: Use CONF as configuration file
sk: Použiť CONF ako konfiguračný súbor

en: Use separate cache for each user
sk: Použiť samostatnú cache pre každého používateľa

en: User defined signal 1
sk: Používateľom definovaný signál 1

en: User defined signal 2
sk: Používateľom definovaný signál 2

en: Value too large for defined data type
sk: Hodnota je pre daný dátový typ priveľká

en: Virtual timer expired
sk: Vypršal virtuálny časovač

en: Wild result from command execution
sk: Čudný výsledok vykonania programu

en: Window changed
sk: Okno sa zmenilo

en: Write names of available charmaps
sk: Vypísať názvy dostupných znakových sád

en: Write names of available locales
sk: Vypísať názvy dostupných národných prostredí

en: Write names of selected categories
sk: Vypísať názvy vybraných kategórií

en: Write names of selected keywords
sk: Vypísať názvy vybraných kľúčových slov

en: Write output to file NAME
sk: Zapísať výstup do súboru SÚBOR

en: Writing of cache data failed
sk: Zápi údajov do cache zlyhal

en: Writing of cache data failed.
sk: Zápi údajov do cache zlyhal.

en: Written by %s.
sk: Autor: %s.

en: Wrong medium type
sk: Chybný typ média

en: Yes, 42 is the meaning of life
sk: Áno, 42 je význam života

en: You really blew it this time
sk: Tentokrát si to skutočne poondial

en: Zone continuation line end time is not after end time of previous line
sk: Koncový čas pokračovacieho riadku zóny nie je väčší ako koncový čas predchádzajúceho riadku

en: [FILE...]
sk: [SÚBOR...]

en: [FILE]
sk: [SÚBOR]

en: __get_myaddress: ioctl (get interface configuration)
sk: __get_myaddress: ioctl (získanie konfigurácie rozhrania)

en: `%.*s' already defined as collating element
sk: `%.*s' bol už definovaný ako element triedenia

en: `%.*s' already defined as collating symbol
sk: `%.*s' bol už definovaný ako symbol triedenia

en: `%.*s' already defined in charmap
sk: `%.*s' bol už definovaný v znakovej mape

en: `%.*s' already defined in repertoire
sk: `%.*s' bol už definovaný v repertoári

en: `%1$s' definition does not end with `END %1$s'
sk: Definícia `%1$s' nekončí `END %1$s'

en: `%s' and `%.*s' are no valid names for symbolic range
sk: `%s' a `%.*s' sú neprípustné názvy pre symbolický rozsah

en: `%s' is no correct profile data file for `%s'
sk: `%s' nie sú správne profilovacie údaje pre `%s'

en: `digit' category has not entries in groups of ten
sk: kategória `digit' neobsahuje záznamy v skupinách po desiatich

en: ai_family not supported
sk: ai_family nie je podporovaná

en: ai_socktype not supported
sk: ai_socktype nie je podporovaný

en: already running
sk: už beží

en: argument to <%s> must be a single character
sk: argument pre <%s> musí byť jeden znak

en: argument to `%s' must be a single character
sk: argument pre `%s' musí byť jeden znak

en: auth_none.c - Fatal marshalling problem
sk: auth_none.c - Fatálna chyba marshallingu

en: authunix_create: out of memory
sk: authunix_create: nedostatok pamäti

en: bad argument
sk: chybný argument

en: bad owner
sk: chybný vlastník

en: blank FROM field on Link line
sk: prázdne pole OD v riadku Link

en: blank TO field on Link line
sk: prázdne pole DO v riadku Link

en: block freed twice
sk: blok uvoľnený dvakrát

en: bogus mcheck_status, library is buggy
sk: pochybný mcheck_status, knižnica má chyby

en: broadcast: ioctl (get interface configuration)
sk: broadcast: ioctl (získanie konfigurácie rozhrania)

en: broadcast: ioctl (get interface flags)
sk: broadcast: ioctl (získanie nastavení rozhrania)

en: cache_set: could not allocate new rpc_buffer
sk: cache_set: nebolo možné prideliť rpc vyrovnávaciu pamäť

en: cache_set: victim alloc failed
sk: cache_set: obeť nenájdená

en: cache_set: victim not found
sk: cache_set: obeť nenájdená

en: can't determine time zone abbreviation to use just after until time
sk: nie je možné nájsť skratku časovej zóny pre použitie hneď po koncovom čase

en: can't reassign procedure number %ld
sk: nie je možné znovu prideliť číslo procedúry %ld

en: can't restore segment prot after reloc
sk: nie je možné obnoviť segment prot po relokácii

en: cannot add already read locale `%s' a second time
sk: nie je možné znovu pridať už načítané prostredie `%s'

en: cannot allocate dependency list
sk: nie je možné prideliť pamäť pre zoznam závislostí

en: cannot allocate memory for program header
sk: nie je možné prideliť pamäť pre hlavičku programu

en: cannot allocate name record
sk: nie je možné prideliť pamäť pre záznam názvu

en: cannot allocate symbol data
sk: nie je možné prideliť pamäť pre symbolické údaje

en: cannot allocate symbol search list
sk: nie je možné prideliť pamäť pre vyhľadávací zoznam symbolov

en: cannot allocate version reference table
sk: nie je možné prideliť pamäť pre referenčnú tabuľku verzií

en: cannot change memory protections
sk: nie je možné zmeniť ochranu pamäti

en: cannot create RUNPATH/RPATH copy
sk: nie je možné vytvoriť kópiu RUNPATH/RPATH

en: cannot create cache for search path
sk: Nie je možné vytvoriť cache pre hľadanie v ceste

en: cannot create capability list
sk: nie je možné vytvoriť zoznam schopností

en: cannot create internal descriptor
sk: nie je možné vytvoriť interný deskriptor

en: cannot create internal descriptors
sk: nie je možné vytvoriť interné deskriptory

en: cannot create search path array
sk: nie je možné vytvoriť pole ciest

en: cannot create searchlist
sk: nie je možné vytvoriť vyhľadávací zoznam

en: cannot create shared object descriptor
sk: nie je možné vytvoriť deskriptor zdieľaného objektu

en: cannot determine escape character
sk: nie je možné určiť znak escape

en: cannot dynamically load executable
sk: nie je možné dynamicky načítať spustiteľný súbor

en: cannot enable socket to accept connections: %s
sk: nie je možné povoliť socketu prijímať spojenia: %s

en: cannot extend global scope
sk: nie je možné rozšíriť globálny rozsah

en: cannot find C preprocessor: %s
sk: nie je možné nájsť preprocesor: %s

en: cannot find any C preprocessor (cpp)
sk: nie je možné nájsť žiadny C preprocesor (cpp)

en: cannot handle old request version %d; current version is %d
sk: nie je možné spracovať starú verziu žiadosti %d; aktuálna verzia je %d

en: cannot load profiling data
sk: nie je možné načítať profilovacie údaje

en: cannot load shared object file
sk: nepodarilo sa načítať súbor zdieľaného objektu

en: cannot make segment writable for relocation
sk: nie je možné zmeniť segment na zapisovateľný pre relokáciu

en: cannot map zero-fill pages
sk: nie je možné namapovať stránky vyplnené nulami

en: cannot open
sk: nie je možné otvoriť

en: cannot open `%s'
sk: nie je možné otvoriť `%s'

en: cannot open input file
sk: nie je možné otvoriť vstupný súbor

en: cannot open input file `%s'
sk: nie je možné otvoriť vstupný súbor `%s'

en: cannot open locale definition file `%s'
sk: nie je možné otvoriť súbor definície národného prostredia `%s'

en: cannot open output file
sk: nie je možné otvoriť výstupný súbor

en: cannot open output file `%s'
sk: nie je možné otvoriť výstupný súbor `%s'

en: cannot open output file `%s' for category `%s'
sk: nie je možné otvoriť výstupný súbor `%s' pre kategóriu `%s'

en: cannot open shared object file
sk: nie je možné otvoriť súbor zdieľaného objektu

en: cannot open socket: %s
sk: nie je možné otvoriť socket `%s'

en: cannot open zero fill device
sk: nie je možné otvoriť zariadenie pre naplnenie nulami

en: cannot read character map directory `%s'
sk: nie je možné načítať adresár znakových sád `%s'

en: cannot read configuration file; this is fatal
sk: nie je možné načítať konfiguračný súbor; to je fatálne

en: cannot read file data
sk: nie je možné načítať údaje súboru

en: cannot read header
sk: nie je možné prečítať hlavičku

en: cannot read header from `%s'
sk: nie je možné prečítať hlavičku z `%s'

en: cannot read locale directory `%s'
sk: nie je možné načítať adresár národných prostredí `%s'

en: cannot read statistics data
sk: nie je možné načítať štatistické údaje

en: cannot safe new repertoire map
sk: nie je možné uchovať mapu repertoáru

en: cannot stat shared object
sk: nepodarilo sa zistiť stav zdieľaného objektu

en: cannot stat() file `%s': %s
sk: nie je možné vykonať stat() súboru `%s': %s

en: cannot write output files to `%s'
sk: nie je možné zapísať výstupné súbory do `%s'

en: cannot write result: %s
sk: nie je možné zapísať výsledok: %s

en: cannot write statistics: %s
sk: nie je možné zapísať štatistiku: `%s'

en: character '%s' in class `%s' must be in class `%s'
sk: znak '%s' v triede `%s' musí byť v triede `%s'

en: character '%s' in class `%s' must not be in class `%s'
sk: znak '%s' v triede `%s' nesmie byť v triede `%s'

en: character <SP> not defined in character map
sk: znak <SP> nie je definovaný v znakovej sade

en: character L'\u%0*x' in class `%s' must be in class `%s'
sk: znak L'\u%0*x' v triede `%s' musí byť v triede `%s'

en: character L'\u%0*x' in class `%s' must not be in class `%s'
sk: znak L'\u%0*x' v triede `%s' nesmie byť v triede `%s'

en: character `%s' not defined while needed as default value
sk: znak `%s' nie je definovaný a je potrebný ako implicitná hodnota

en: character class `%s' already defined
sk: trieda znakov `%s' je už definovaná

en: character map `%s' already defined
sk: znaková sada `%s' je už definovaná

en: character map `%s' is not ASCII compatible, locale not ISO C compliant
sk: znaková mapa `%s' nie je kompatibilná s ASCII, prostredie nevyhovuje ISO C

en: character map file `%s' not found
sk: súbor znakovej sady `%s' nebol nájdený

en: character sets with locking states are not supported
sk: znakové sady so zamykacími stavmi nie sú podporované

en: circular dependencies between locale definitions
sk: kruhová závislosť medzi definíciami prostredí

en: clnt_raw.c - Fatal header serialization error.
sk: clnt_raw.c - Fatálna chyba pri serializácii hlavičky.

en: clnttcp_create: out of memory
sk: clnttcp_create: nedostatok pamäti

en: clntudp_create: out of memory
sk: clntudp_create: nedostatok pamäti

en: clntunix_create: out of memory
sk: clntunix_create: nedostatok pamäti

en: constant or identifier expected
sk: očakávaná konštanta alebo identifikátor

en: conversion from `%s' to `%s' not supported
sk: konverzia z `%s' do `%s' nie je podporovaná

en: conversion modules not available
sk: moduly konverzie nie sú dostupné

en: conversion rate value cannot be zero
sk: konverzný pomer nemôže byť nula

en: conversion stopped due to problem in writing the output
sk: konverzia zastavená kvôli problému pri zápise výstupu

en: couldn't create an rpc server
sk: nebolo možné vytvoriť rpc server

en: couldn't register prog %ld vers %ld
sk: nebolo možné zaregistrovať program %ld verzie %ld

en: database [key ...]
sk: databáza [kľúč ...]

en: default character map file `%s' not found
sk: implicitný súbor znakovej sady `%s' nebol nájdený

en: duplicate definition of <%s>
sk: duplicitná definícia <%s>

en: duplicate definition of script `%s'
sk: duplicitná definícia skriptu `%s'

en: duplicate set definition
sk: duplicitná definícia sady

en: duplicate zone name %s (file "%s", line %d)
sk: duplicitné meno zóny %s (súbor "%s", riadok %d)

en: duplicated definition for mapping `%s'
sk: duplicitná definícia mapovania `%s'

en: duplicated message identifier
sk: duplicitný identifikátor správy

en: duplicated message number
sk: duplicitné číslo správy

en: ellipsis range must be marked by two operands of same type
sk: rozsah pokračovania musí byť označený dvomi operandami rovnakého typu

en: empty char string
sk: prázdny znakový reťazec

en: empty dynamic string token substitution
sk: prázdna substitúcia tokenu dynamického reťazca

en: enablecache: cache already enabled
sk: enablecache: vyrovnávacia pamäť je už povolená

en: enablecache: could not allocate cache
sk: enablecache: nebolo možné prideliť vyrovnáciu pamäť

en: enablecache: could not allocate cache data
sk: enablecache: nebolo možné prideliť dáta pre vyrovnávaciu pamäť

en: enablecache: could not allocate cache fifo
sk: enablecache: nebolo možné prideliť frontu pre vyrovnávaciu pamäť

en: encoding for output
sk: kódovanie výstupu

en: encoding of original text
sk: kódovanie pôvodného textu

en: error getting callers id: %s
sk: chyba pri získaní id volajúceho: %s

en: error while adding equivalent collating symbol
sk: chyba pri pridávaní ekvivalentného symbolu triedenia

en: error while closing input `%s'
sk: chyba počas zatvárania vstupu `%s'

en: error while closing output file
sk: chyba počas zatvárania výstupného súboru

en: error while closing the profiling data file
sk: chyba počas zatvárania súboru profilovacích údajov

en: error while reading the input
sk: počas čítania vstupu

en: expect string argument for `copy'
sk: pre `copy' je očakávaný reťazcový argyment

en: expected continuation line not found
sk: očakávaný pokračovací riadok nebol nájdený

en: failed to load shared object `%s'
sk: nepodarilo sa načítať zdieľaný objekt `%s'

en: failed to load symbol data
sk: nepodarilo sa načítať symbolické údaje

en: failed to map segment from shared object
sk: nepodarilo sa namapovať segment zo zdieľaného objektu

en: failed to mmap the profiling data file
sk: nepodarilo sa mmap-ovať súbor profilovacích údajov

en: failed to start conversion processing
sk: nepodarilo sa odštartovať konverziu

en: failure while writing data for category `%s'
sk: chyba počas zápisu údajov kategórie `%s'

en: file `%s' already exists and may be overwritten
sk: súbor `%s' už existuje a môže byť prepísaný

en: file too short
sk: súbor je príliš krátky

en: fstat failed
sk: fstat sa nepodaril

en: garbage at end of character code specification
sk: smetie za koncom špecifikácie kódu znaku

en: garbage at end of number
sk: smetie za koncom čísla

en: generate call graph
sk: tvorba grafu volaní

en: generate flat profile with counts and ticks
sk: tvorba jednoduchého profilu s počtami a tikmi

en: get_myaddress: ioctl (get interface configuration)
sk: get_myaddress: ioctl (získanie konfigurácie rozhrania)

en: getent - get entries from administrative database.
sk: getent - získať záznamy z administratívnej databázy.

en: handle_request: request received (Version = %d)
sk: handle_request: žiadosť prijatá (verzia = %d)

en: hard link failed, symbolic link used
sk: pevný odkaz zlyhal, použitý symbolický

en: hard linked somewhere
sk: niekde existuje pevný odkaz

en: hexadecimal range format should use only capital characters
sk: hexadecimálny formát rozsahu by mal používať iba veľké písmená

en: illegal CORRECTION field on Leap line
sk: neprípustné pole CORRECTION v riadku Leap

en: illegal Rolling/Stationary field on Leap line
sk: neprípustné pole Rolling/Stationary v riadku Leap

en: illegal character in file:
sk: neprípustný znak v súbore:

en: illegal escape sequence at end of string
sk: chybná escape-sekvencia na konci reťazca

en: illegal input sequence at position %ld
sk: neprípustná vstupná sekvencia na pozícii %ld

en: illegal nettype :`%s'
sk: chybný nettype :`%s'

en: illegal set number
sk: neprípustné číslo sady

en: implementation limit: no more than %Zd character classes allowed
sk: limit implementácie: maximálne množstvo tried znakov je %Zd

en: implementation limit: no more than %d character maps allowed
sk: limit implementácie: maximálne množstvo sád znakov je %d

en: incomplete character or shift sequence at end of buffer
sk: nekompletný znak alebo preraďovacia sekvencia na konci vyrovnávacej pamäti

en: input line of unknown type
sk: vstupný riadok neznámeho typu

en: internal error
sk: interná chyba

en: internal error (illegal descriptor)
sk: vnútorná chyba (nesprávny deskriptor)

en: internal error - addtype called with bad isdst
sk: vnútorná chyba - addtype zavolaný s chybným isdst

en: internal error - addtype called with bad ttisgmt
sk: vnútorná chyba - addtype zavolaný s chybným ttisgmt

en: internal error - addtype called with bad ttisstd
sk: vnútorná chyba - addtype zavolaný s chybným ttisstd

en: internal error in %s, line %u
sk: vnútorná chyba %s na riadku %u

en: invalid ELF header
sk: neprípustná ELF hlavička

en: invalid UTC offset
sk: neprípustné posunutie voči UTC

en: invalid abbreviation format
sk: neprípustný formát skratky

en: invalid character: message ignored
sk: neprípustný znak: správa ignorovaná

en: invalid day of month
sk: neprípustný deň mesiaca

en: invalid definition
sk: neprípustná definícia

en: invalid encoding given
sk: zadané neprípustné kódovanie

en: invalid ending year
sk: neprípustný koncový rok

en: invalid escape sequence
sk: neprípustná escape-sekvencia

en: invalid leaping year
sk: neprípustný priestupný rok

en: invalid line
sk: neprípustný riadok

en: invalid mode for dlopen()
sk: neprípustný mód pre dlopen()

en: invalid month name
sk: neprípustný názov mesiaca

en: invalid names for character range
sk: neprípustné mená pre rozsah znakov

en: invalid pointer size
sk: neprípustná veľkostť ukazovateľa

en: invalid quote character
sk: neprípustný znak citácie

en: invalid saved time
sk: neprípustný uložený čas

en: invalid starting year
sk: neprípustný počiatočný rok

en: invalid time of day
sk: neprípustný čas v dni

en: invalid weekday name
sk: neprípustný názov dňa

en: key length in request too long: %d
sk: dĺžka kľúča v žiadosti príliš dlhá: %d

en: libc4 library %s in wrong directory
sk: libc4 knižnica %s je v nesprávnom adresári

en: libc5 library %s in wrong directory
sk: libc5 knižnica %s je v nesprávnom adresári

en: libc6 library %s in wrong directory
sk: libc6 knižnica %s je v nesprávnom adresári

en: libraries %s and %s in directory %s have same soname but different type.
sk: knižnice %s a %s v adresári %s majú rovnaké soname, ale odlišný typ.

en: line too long
sk: pridlhý riadok

en: list all known coded character sets
sk: vypíš všetky známe znakové sady

en: locale name should consist only of portable characters
sk: názov prostredia by malo obsahovať iba prenositeľné znaky

en: lstat failed
sk: lstat zlyhal

en: make output graphic VALUE pixel high
sk: výstupný graf bude VALUE pixlov vysoký

en: make output graphic VALUE pixel wide
sk: výstupný graf bude VALUE pixlov široký

en: malformed line ignored
sk: nesprávny riadok ignorovaný

en: mapping of section header string table failed
sk: zlyhalo mapovanie tabuľky reťazcov hlavičky sekcie

en: mapping of section headers failed
sk: zlyhalo mapovanie hlavičiek sekcie

en: memory clobbered before allocated block
sk: pamäť pred prideleným blokom prepísaná

en: memory clobbered past end of allocated block
sk: pamäť za koncom prideleného bloku prepísaná

en: memory exhausted
sk: nedostatok pamäti

en: memory is consistent, library is buggy
sk: pamäť je konzistentná, knižnica je chybná

en: mmap of cache file failed.
sk: zlyhalo mapovanie cache súboru

en: more than one dynamic segment
sk: viac ako jeden dynamický segment

en: nameless rule
sk: bezmenné pravidlo

en: neither original nor target encoding specified
sk: nie je špecifikované pôvodné ani cieľové kódovanie

en: netname2user: DES entry for %s in directory %s not unique
sk: netname2user: DES záznam pre %s v adresári %s nejednoznačný

en: netname2user: LOCAL entry for %s in directory %s not unique
sk: netname2user: LOCAL záznam pre %s v adresári %s nejednoznačný

en: netname2user: missing group id list in `%s'.
sk: netname2user: chýbajúci zoznam id skupín v `%s'.

en: netname2user: principal name `%s' too long
sk: netname2user: názov principála `%s' príliš dlhý

en: netname2user: should not have uid 0
sk: netname2user: nemal by mať uid 0

en: never registered prog %d
sk: program %d nebol nikdy registrovaný

en: no <Uxxxx> or <Uxxxxxxxx> value given
sk: nezadaná <Uxxxx> alebo <Uxxxxxxxx> hodnota

en: no day in month matches rule
sk: s pravidlom sa nezhoduje žiadny deň v mesiaci

en: no definition of `UNDEFINED'
sk: neexistuje definícia pre `UNDEFINED'

en: no filename for profiling data given and shared object `%s' has no soname
sk: nebol zadaný názov súboru pre profilovacie údaje a zdieľaný objekt `%s' nemá soname

en: no input digits defined and none of the standard names in the charmap
sk: neboli definované žiadne vstupné číslice a v znakovej mape nie je žiadne zo štandardných mien

en: no other keyword shall be specified when `copy' is used
sk: pri použití `copy' nemá byť zadané žiadne iné kľúčové slovo

en: no output digits defined and none of the standard names in the charmap
sk: neboli definované žiadne výstupné číslice a v znakovej mape nie je žiadne zo štandardných mien

en: no output file produced because warning were issued
sk: výstupný súbor nebol vytvorený kvôli výskytu varovaní

en: no symbolic name given
sk: nebolo zadané žiadne symbolické meno

en: no symbolic name given for end of range
sk: nebolo zadané žiadne symbolické meno pre koniec rozsahu

en: non-symbolic character value should not be used
sk: nesymbolické hodnoty znakov by nemali byť používané

en: not all characters used in `outdigit' are available in the charmap
sk: nie všetky znaky použité v `outdigit' sú dostupné v znakovej mape

en: not all characters used in `outdigit' are available in the repertoire
sk: nie všetky znaky použité v `outdigit' sú dostupné v repertoári

en: not regular file
sk: nie je regulérny súbor

en: nscd configuration:
    
    %15d  server debug level
sk: nscd konfigurácia:
    
    %15d  ladiaca úroveň servera

en: nscd not running!
sk: nscd nebeží!

en: object file has no dynamic section
sk: objektový súbor neobsahuje žiadnu dynamickú sekciu

en: omit invalid characters from output
sk: vynechať z výstupu neplatné znaky

en: only ET_DYN and ET_EXEC can be loaded
sk: iba ET_DYN a ET_EXEC môžu byť načítané

en: only WIDTH definitions are allowed to follow the CHARMAP definition
sk: po definícii CHARMAP môžu nasledovať iba definície WIDTH

en: order for `%.*s' already defined at %s:%Zu
sk: poradie pre `%.*s' je už definované na %s:%Zu

en: original encoding not specified using `-f'
sk: pôvodné kódovanie nebolo zadané pomocou `-f'

en: out of memory
sk: nedostatok pamäti

en: output file
sk: výstupný súbor

en: pmap_getmaps rpc problem
sk: pmap_getmaps rpc problém

en: poll: protocol failure in circuit setup
sk: poll: chyba protokolu počas prípravy okruhu

en: premature end of `translit_ignore' definition
sk: predčasný koniec definície `translit_ignore'

en: preprocessor error
sk: chyba preprocesora

en: previous definition was here
sk: predchádzajúca definícia bola tu

en: print list of count paths and their number of use
sk: vypísať zoznam ciest počtov a počet ich použití

en: print progress information
sk: vypisovať informáciu o postupe

en: profiling data file `%s' does not match shared object `%s'
sk: profilovacie údaje `%s' nesúhlasia so zdieľanýmobjektom `%s'

en: program %lu is not available
sk: program %lu nie je dostupný

en: program %lu version %lu is not available
sk: program %lu verzie %lu nie je dostupný

en: program %lu version %lu ready and waiting
sk: program %lu verzie %lu pripravený a čakajúci

en: rcmd: %s: short read
sk: rcmd: %s: krátke čítanie

en: rcmd: poll (setting up stderr): %m
sk: rcmd: poll (nastavenie stderr): %m

en: rcmd: socket: All ports in use
sk: rcmd: socket: Všetky porty sú použité

en: rcmd: write (setting up stderr): %m
sk: rcmd: write (nastavenie stderr): %m

en: registerrpc: out of memory
sk: registerrpc: nedostatok pamäti

en: repeated leap second moment
sk: opakovaný moment priestupnej sekundy

en: repertoire map file `%s' not found
sk: súbor mapy repertoáru `%s' nebol nájdený

en: resulting bytes for range not representable.
sk: výsledné bajty rozsahu nie sú zobraziteľné

en: rpcgen: arglist coding error
sk: rpcgen: chyba kódovania zoznamu argumentov

en: rpcgen: too many defines
sk: rpcgen: priveľa defines

en: rpcinfo: %s is unknown host
sk: rpcinfo: %s je neznámy počítač

en: rpcinfo: %s is unknown service
sk: rpcinfo: %s je neznáma služba

en: rpcinfo: Could not delete registration for prog %s version %s
sk: rpcinfo: Nie je možné zrušiť registráciu programu %s verzie %s

en: rpcinfo: broadcast failed: %s
sk: rpcinfo: broadcast zlyhal: %s

en: rpcinfo: can't contact portmapper
sk: rpcinfo: nie je možné spojiť sa s portmapperom

en: same rule name in multiple files
sk: rovnaké meno pravidla vo viacerých súboroch

en: shared object cannot be dlopen()ed
sk: zdieľaný objekt nemôže byť otvorený pomocou dlopen()

en: shared object not open
sk: zdieľaný objekt nie je otvorený

en: short read while reading request key: %s
sk: neúplné čítanie kľúča žiadosti: %s

en: short read while reading request: %s
sk: neúplné čítanie žiadosti: `%s'

en: short write in %s: %s
sk: neúplný zápis v %s: %s

en: socket: protocol failure in circuit setup
sk: socket: chyba protokolu pri príprave okruhu

en: standard input
sk: štandardný vstup

en: standard output
sk: štandardný výstup

en: start and end character sequence of range must have the same length
sk: úvodná a koncová znaková sekvencia rozsahu musia mať rovnakú dĺžku

en: starting year greater than ending year
sk: počiatočný rok väčší ako koncový

en: starting year too high to be represented
sk: počiatočný rok priveľký pre zobrazenie

en: starting year too low to be represented
sk: počiatočný rok primalý pre zobrazenie

en: suppress warnings
sk: potlačiť varovania

en: svc_run: - poll failed
sk: svc_run: - poll zlyhal

en: svc_tcp.c - cannot getsockname or listen
sk: svc_tcp.c - nie je možné vykonať getsockname alebo listen

en: svc_tcp.c - tcp socket creation problem
sk: svc_tcp.c - problém pri vytváraní tcp socketu

en: svc_tcp: makefd_xprt: out of memory
sk: svc_tcp: makefd_xprt: nedostatok pamäti

en: svc_unix.c - AF_UNIX socket creation problem
sk: svc_unix.c - problém pri vytváraní AF_UNIX socketu

en: svc_unix.c - cannot getsockname or listen
sk: svc_unix.c - nemôžem vykonať getsockname alebo listen

en: svc_unix: makefd_xprt: out of memory
sk: svc_unix: makefd_xprt: nedostatok pamäti

en: svctcp_create: out of memory
sk: svctcp_create: nedostatok pamäti

en: svcudp_create - cannot getsockname
sk: svcudp_create - nemôžem vykonať getsockname

en: svcudp_create: out of memory
sk: svcudp_create: nedostatok pamäti

en: svcudp_create: socket creation problem
sk: svcudp_create: problém pri vytváraní socketu

en: svcudp_create: xp_pad is too small for IP_PKTINFO
sk: svcudp_create: xp_pad je príliš malý pre IP_PKTINFO

en: svcunix_create: out of memory
sk: svcunix_create: nedostatok pamäti

en: symbol `%.*s' not in charmap
sk: symbol `%.*s' nie je v mape znakov

en: symbol `%.*s' not in repertoire map
sk: symbol `%.*s' nie je v mape repertoáru

en: symbol `%s' has the same encoding as
sk: symbol `%s' má rovnaké kódovanie ako

en: symbol `%s' not defined
sk: symbol `%s' nie je definovaný

en: syntax error
sk: chyba syntaxe

en: syntax error in %s definition: %s
sk: chyba syntaxe v definícii %s: %s

en: syntax error in prolog: %s
sk: chyba syntaxe v prológu: %s

en: syntax error in repertoire map definition: %s
sk: chyba syntaxe v definícii mapy repertoáru: %s

en: syntax error: not inside a locale definition section
sk: chyba syntaxe: nie je vnútri sekcie definície národného prostredia

en: target encoding not specified using `-t'
sk: kódovanie cieľa nebolo zadané pomocou `-t'

en: this is the first definition
sk: toto je prvá definícia

en: time before zero
sk: čas menší ako nula

en: time overflow
sk: pretečenie času

en: to-value <U%0*X> of range is smaller than from-value <U%0*X>
sk: to-value <U%0*X> rozsahu je menšia ako from-value <U%0*X>

en: to-value character sequence is smaller than from-value sequence
sk: to-value sekvencia znakov je menšia ako sekvencia from-value

en: too few bytes in character encoding
sk: primálo bajtov v kódovaní znaku

en: too many bytes in character encoding
sk: priveľa bajtov v kódovaní znaku

en: too many leap seconds
sk: priveľa priestupných sekúnd

en: too many local time types
sk: priveľa lokálnych typov času

en: too many transitions?!
sk: priveľa prechodov?!

en: too many, or too long, time zone abbreviations
sk: príliš veľa alebo príliš dlhé skratku časovej zóny

en: trailing garbage at end of line
sk: smetie na konci riadku

en: trouble replying to prog %d
sk: problémy pri odpovedi programu %d

en: typed single year
sk: zadaný jeden rok

en: unable to allocate buffer for input
sk: nie je možné prideliť vyrovnávaciu pamäť pre vstup

en: unable to free arguments
sk: nie je možné uvoľniť argumenty

en: undefined
sk: nedefinované

en: unknown character `%s'
sk: neznámy znak `%s'

en: unknown directive `%s': line ignored
sk: neznáma direktíva `%s' - riadok ignorovaný

en: unknown iconv() error %d
sk: neznáma iconv() chyba %d

en: unknown set `%s'
sk: neznáma sada `%s'

en: unruly zone
sk: zóna bez pravidiel

en: unterminated message
sk: neukončená správa

en: unterminated string
sk: neukončený reťazec

en: unterminated string constant
sk: neukončená reťazcová konštanta

en: unterminated symbolic name
sk: neukončené symbolické meno

en: upper limit in range is not higher then lower limit
sk: horný limit rozsahu nie je väčší ako dolný

en: upper limit in range is not smaller then lower limit
sk: horný limit rozsahu je menší ako dolný

en: usage: %s infile
sk: použitie:  %s vstupný_súbor

en: use of 2/29 in non leap-year
sk: 29. február použitý v nepriestupnom roku

en: value for %s must be an integer
sk: hodnota pre %s musí byť celé číslo

en: value for <%s> must be 1 or greater
sk: hodnota pre <%s> musí byť 1 alebo viac

en: value of <%s> must be greater or equal than the value of <%s>
sk: hodnota <%s> musí byť väčšia alebo rovná hodnote <%s>

en: warning:
sk: varovanie:

en: while accepting connection: %s
sk: počas prijatia spojenia: %s

en: while allocating cache entry
sk: počas pridelenia záznamu cache

en: while allocating hash table entry
sk: počas pridelenia záznamu hash-tabuľky

en: while allocating key copy
sk: počas pridelenia kópie kľúča

en: while opening old catalog file
sk: počas otvárania starého katalógu

en: while preparing output
sk: počas prípravy výstupu

en: while stat'ing profiling data file
sk: počas stat-u súboru profilovacích informácií

en: with UCS range values one must use the hexadecimal symbolic ellipsis `..'
sk: v rozsahu hodnôt UCS treba použiť hexadecimálne symbolické pokračovanie `..'

en: with character code range values one must use the absolute ellipsis `...'
sk: v rozsahu hodnôt kódov znakov treba použiť absolútne pokračovanie `...'

en: with symbolic name range values the absolute ellipsis `...' must not be used
sk: v symbolickom rozsahu hodnôt nesmie byť použité absolútne pokračovanie `...'

en: write incomplete
sk: neúplný zápis

en: writeable by other than owner
sk: zapisovateľný nielen pre vlastníka

en: wrong number of arguments
sk: chybný počet argumentov

en: wrong number of fields on Leap line
sk: chybný počet polí v riadku Leap

en: wrong number of fields on Link line
sk: chybný počet polí v riadku Link

en: wrong number of fields on Rule line
sk: chybný počšt polí v riadku Rule

en: wrong number of fields on Zone continuation line
sk: chybný počet polí v pokračovacom riadku Zone

en: wrong number of fields on Zone line
sk: chybný počet polí v riadku Zone

en: xdr_reference: out of memory
sk: xdr_reference: nedostatok pamäti

en: xdrrec_create: out of memory
sk: xdrrec_create: nedostatok pamäti

en: yp_update: cannot convert host to netname
sk: yp_update: nie je možné konvertovať meno počítača na meno siete

en: yp_update: cannot get server address
sk: yp_update: nie je možné zístiť adresu servera
